Що потрібно знати при виборі дитячої літератури

Найпоширеніша помилка сучасних батьків – примус дитини до читання. Але робити це не можна в жодному разі, адже насильство стане причиною відторгнення, а читання книг у вашої дитини буде викликати тільки негативні емоції.

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина стала розумною і начитаною, бажаєте залучити малюка до захоплюючого світу дитячої літератури тут, оточуйте його правильними книжками. Перед тим, як йти в книжковий магазин або заходити на книжковий сайт, ретельно продумайте свої майбутні покупки. Зокрема, радимо вам звертати увагу на наступне:

Формат. Самим маленьким читачам купуйте книги великого формату, наприклад, зі сторінками розміром А4. Не варто вестися на красиву рекламу і брати дітям дуже величезні фоліанти. Вони тільки в рекламі виглядають чудово, тоді як для малюка дуже непрактичні: він не зможе самостійно тримати в руках таку книгу, а великий формат не дозволить йому охопити поглядом весь текст і зображення, які є на сторінці.

Палітурка. Багато дітей не дуже дбайливо ставляться до речей, така вже дитяча психологія. Намагайтеся купувати дитячу літературу в міцній палітурці, здатній «вижити» у всіх випробуваннях. Оптимальний варіант – товста обкладинка з картону з щільним переплетінням і прошитими сторінками. У такої книги є шанс витримати емоційність маленьких читачів.

Папір. Дуже часто видавництва роблять книги з якісною і яскравою обкладинкою, але економлять на папері всередині. Не варто купувати літературу з сірими сторінками. Білий папір не лише більш сприятливий для зору, а й полегшує сприйняття тексту.

Шрифт. Шрифт дитячої книги повинен бути великим і чітким. І нехай розмір шрифта змінюється з віком дитини, якій призначені книги, тоді як чіткість шрифту дуже важлива вимога оформлення букіністичної продукції для дітей.

Ілюстрації. Маленьким дітям дуже подобаються картинки, за допомогою візуалізації вони можуть пізнавати навколишній світ, розвинути образне мислення і фантазію. Малюкам потрібно бачити всі події, які відбуваються на сторінках книги, тоді як доросліших дітлахів влаштує і кілька зображень.